Історія Харківського ліцею №178

Історія школи починається у далекому 1943 році.

Після звільнення м. Харкова від німецької окупації у серпні 1943 року почалось відновлення всіх сфер життя: промисловості, транспорту, житла і звичайно – системи освіти.

У жовтні 1943 року було прийнято рішення про відкриття вечірньої середньої школи № 2 на території заводу ім. Малишева.

/Files/images/storya_gmnaz/1.jpg

Педагогічний колектив успішно справлявся із завданнями навчання та виховання робочої молоді, тому в 1975 році досвід цієї роботи було представлено на ВДНГ України, де було отримано диплом за перше місце і на ВДНГ СРСР – друге місце. Що на той час було дуже почесно.

/Files/images/storya_gmnaz/2.jpg

/Files/images/fon/Бессонова Н.А..jpgБессонова Н.А. директор школи з 1989р.-1999р. /Files/images/fotograf_spvrobtnikv/Николаенко А.Е.jpgНіколаєнко А.А. заступник директора з навчально-виховної роботи з 1989р.-2000р.


/Files/images/storya_gmnaz/4.jpg

Протягом наступних років було проведено декілька реорганізацій:

У 1993 році – було створено Навчальний центр молоді «Освіта».

/Files/images/storya_gmnaz/3.jpg /Files/images/storya_gmnaz/5.jpg

У 90-ті роки йшов процес створення шкіл нового типу й у 1995 році в Харкові з'явився навчально-виховний комплекс "Освіта", в складі якого були класи вечірньої школи та профільні економіко-правові класи.

Значну підтримку у створенні цього закладу зіграв Харківській національний університет внутрішніх справ в особі ректора Бандурки О.М. та проректора з наукової роботи Венедіктова В.С. Спільно з кафедрами ХНУВС було розроблено та затверджено 12 авторських програм з усіх галузей правознавства.

/Files/images/storya_gmnaz/6.jpg /Files/images/storya_gmnaz/7.png

У 2005 році заклад освіти отримав статус гімназії ІІ-ІІІ ступенів, а в 2010 році педагогічний колектив гімназії був нагороджений грамотою «Краща школа 2010 року».

/Files/images/storya_gmnaz/8.jpg

Плідно співпрацюючи з вищими закладами освіти міста Харкова, гімназія стала однім з ініціаторів розробки міського проекту вузівська кафедра в школі.

У 2018 році вперше в гімназії був відкритий перший клас початкової школи. Таким чином школа стала функціонувати як заклад освіти І-ІІІ ступеня.

У 2023 році Харківська гімназія № 178 "Освіта" Харківської міської ради Харківської області перепрофільована та перейменована у Харківський ліцей № 178 Харківської міської ради.

/Files/images/storya_gmnaz/9.jpg /Files/images/storya_gmnaz/10.jpg

У гімназії працює творчий, високопрофесійний педагогічний колектив. Вчителі приймають участь в різноманітних професійних турнірах та конкурсах «Учитель року»:

- у 2000 році переможцем міського конкурсу в номінації «Історія» став вчитель історії Ушаков Д.О.;

- у 2002 році переможцем міського конкурсу в номінації «Хімія» стала вчитель хімії Чуйко Ю.І.;

- у 2005 році - переможцем міського конкурсу в номінації «Фізика» стала вчитель фізики Сіновозова В.С.;

- у 2007 році переможцем міського конкурсу в номінації «Українська мова та література» стала вчитель української мови та літератури Шевченко Л.О.;

- у 2009 році лауреатом міського конкурсу в номінації «Українська мова та література» стала вчитель української мови та літератури Шабельник Т.М.;

- у 2010 році переможцем міського конкурсу в номінації «Російська мова та література» стала вчитель російської мови та літератури Станкевич С.В.;

- у 2012 році лауреатом міського конкурсу в номінації «Біологія» стала вчитель біології Клочкова І.О.;

- у 2015 році лауреатом міського конкурсу в номінації «Українська мова та література» стала Шабельник Т.М., учитель української мови та літератури;

- у 2022 році переможцем міського конкурсу в номінації «Основи правознавства» стала вчитель історії та правознавства Євтушенко Є.В.

Досвід роботи вчителів гімназії було неодноразово відмічено на виставках педагогічної майстерності, надруковано в періодичних педагогічних виданнях.

Матеріально- технічна база освітнього процесу

Для ефективного виконання сучасних завдань освіти необхідний постійний розвиток та модернізація матеріально-технічної бази освітнього процесу.

Освітній процес здійснюється на базі колишнього дитячого садка, який був адаптований для потреб школи. У приміщенні обладнано й тематично оформлено 12 кабінетів, читальна зала із книгосховищем, їдальня на 70 місць, актова зала, медичний кабінет, учительська та кабінети адміністрації.

Кабінет хімії

/Files/images/storya_gmnaz/11.jpg /Files/images/storya_gmnaz/12.jpg

Кабінет історії

/Files/images/storya_gmnaz/13.jpg /Files/images/storya_gmnaz/14.jpg

Кабінет англійської мови

/Files/images/storya_gmnaz/15.jpg

Кабінет української мови та літератури. Музейна експозиція «Слобожанський побут»

/Files/images/storya_gmnaz/16.jpg

Кабінет біології

/Files/images/storya_gmnaz/17.jpg /Files/images/storya_gmnaz/27.jpg

Кабінет "Захист України"

/Files/images/storya_gmnaz/28.jpg /Files/images/storya_gmnaz/29.jpg

Кабінет початкової школи

/Files/images/storya_gmnaz/18.jpg

Медичний кабінет. Актова зала.

/Files/images/storya_gmnaz/19.jpg /Files/images/storya_gmnaz/30.jpg

Шкільне кафе

/Files/images/0_novini_2018_2019/2018-10-16 03.09.12 1.jpg/Files/images/0_novini_2018_2019/2018-10-16 03.09.13 1.jpg

Для здійснення роботи шкільних медіа обладнано радіоцентр та внутрішнє-шкільне телебачення, яке дозволяє учнівському самоврядуванню реалізувати проект «Говорить та показує «Освіта»».

На території гімназії для проведення уроків фізичної культури, занять з предмета «Захист України», здійснення спортивно-оздоровчих заходів розміщено гімнастичне містечко, тренажерний комплекс, футбольне та баскетбольне поля.

/Files/images/storya_gmnaz/20.jpg /Files/images/storya_gmnaz/21.jpg

/Files/images/0_novini_2018_2019/DSC_1693.JPG/Files/images/0_novini_2018_2019/DSC_1748.JPG

Велика увага приділяється благоустрою та озелененню території шкільного подвір’я. Тут учні не лише проводять веселі перерви на свіжому повітрі, а й уроки, здійснюють спостереження за рослинами, проводять цікаві заходи в літньому таборі відпочинку.

Фізкультхвилинка на уроці біології

/Files/images/storya_gmnaz/22.jpg

Уроки фізкультури та спортивні змагання

/Files/images/storya_gmnaz/23.jpg

Літній табір відпочинку

/Files/images/storya_gmnaz/24.jpg

Екологічний проєкт «Українська садиба»

/Files/images/storya_gmnaz/25.jpg

Спостереження за рослинами. Робота гуртка «Юний біолог»

/Files/images/storya_gmnaz/26.jpg

Усі навчальні кабінети та адміністративні приміщення приєднано до мережі Інтернет. У приміщенні школи та на ії території здійснюється цілодобове відеоспостереження.

/Files/images/storya_gmnaz/31.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 0