14 грудня в Україні - День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

Чорнобиль – тінь блукаюча вночі,

Що ходить під дверима до світання.

О, Господи, мовчи, мовчи, мовчи,

Вшануймо біль хвилиною мовчання.

О Боже, Боже, поможи,

Дай хворим ліки, кволим — силу,

Надію всім, хто уцілів,

І спокій тим, хто ліг в могилу.

26 квітня 1986 року о 1 годині 23 хв. 40с. стався вибух на 4 енергоблоці чорнобильської АЕС, зупинити виверження радіоактивних речовин вдалося лише наприкінці травня, будівництво захисного саркофагу завершили лише 14 грудня 1986 року

Саме ця дата 14 грудня стала – Днем ліквідатора. (Указ ПрезидентаУкраїни№ 945/2006 від 10 листопада 2006 року)

В гімназії проведено єдиний урок пам’яті в 5-11 класах на тему «Чорнобильські дзвони», радіовипуск «Мужність і біль Чорнобиля», виставка малюнків «Чорнобиль очима дітей», конкурс учнівських творів «Безсмертна пам’ять Чорнобиля», виховні години, години спілкування, читацькі конференції за творами В. Яворівського «Марія з полином у кінці століття», та Ю.Щербака «Чорнобиль».

Учні переглянули документальні фільми «Чорнобиль», «Чорнобиль 25 років після трагедії», «За хвилину до катастрофи», «Дзвони Чорнобиля».