Чим зайняти дитину в надзвичайній ситуації

Як вести себе в критичних життєвих ситуаціях

Психологічний захист при насмішки і знущання.

Будь-який підліток, щоб відстояти свої інтереси, своє становище в колективі, змусити себе поважати, повинен навчитися мистецтву реагування на словесні подтруніванія і знущання.

Ти повинен спробувати зрозуміти, що хоче той, хто намагається сміятися або знущатися, оцінити його силу і порівняти її зі своєю, миттєво вибрати, який хід у ти зробиш і, нарешті, гідно відповісти.

Знущання і насмішка іноді сприймаються ще більш болісно, ​​ніж критика, приводячи людини до м'язових і психічним затискачів і завдаючи йому душевну травму. Якщо ти уважно розглянеш всі випадки твоєму житті, коли насмішка була для тебе болючою, ти побачиш, що твоє тіло реагує на неї майже як на фізичну хвороба або травму. Воно стискається, відчуває біль, яка з часом трансформується в м'язовий затиск, що перешкоджає вільній циркуляції крові. Багато людей, які відчувають постійні м'язові затиски і страждають різними захворюваннями психогенного походження, просто забули, що з їх тонких психічних ран уже багато років, іноді з раннього дитинства стирчать отруєні стріли знущань і насмішок.

Мотиви, за якими та чи інша людина починає знущатися чи сміятися над тобою, багато в чому схожі на мотиви звичайної критики. Головна мета - зіпсувати тобі настрій і самоствердитися як у власних очах, так і в очах публіки, присутньої при цьому своєрідному лицедійстві. Але якщо тобі добре відомий склад отрути, то не настільки складно знайти ефективну протиотруту.

Можливо кілька вдалих стратегій психологічного захисту від глузування.

В першу чергу переймися глибоким переконанням, що насмішка - це неприємне психологічний вплив, яке може мати в твоєму свідомості довге життя, а може пройти крізь тебе і розчинитися майже миттєво. Тому не варто ставитися до неї занадто серйозно і тим більше показувати, що вона хоч якось тебе зачіпає. Навчися відповідати на неї легко і внутрішньо вільно, не бентежачись. Інша справа - відверті знущання, на які реагувати потрібно просто обов'язково. Ти можеш спробувати знищити знущаються відповідної убивчою іронією - здорова доза відповідної іронії з твого боку буде сприйматися їм як ефект холодного душу. Можливо, вибудувати відносини з тим, хто намагається знущатися, за принципом холодного жорсткого ігнорування. Можливий і прямий конфлікт і сварка. Хоча це не самий витончений спосіб змусити себе поважати, але, тим не менш, цілком працює. Відомо, що до такого методу вдавався молодий Сталін, над зовнішністю і манерами якого намагалися жартувати товариші по партії.

Однак, за свідченнями очевидців, "молодий грузин" реагував на цілком безневинні жарти з такою люттю і сказом, що жартівникам мимоволі доводилося відступати. Важливо тільки, щоб в конфлікті ви вели себе як сильна людина, впевнений в успішному результаті сутички і в тому, що жарти припиняться. Якщо ж ти не впевнений в своїх силах і в тебе немає ніяких важелів впливу на жартівника, тим більше, що доходить в своїх жартах до межі знущань, то починати сварку досить безглуздо - в результаті ти опинишся в ще більш смішному і безглуздому становищі, ніж в перші моменти "жартівливого" нападу.

Велику роль у відбитті агресивного гумору грає уміння людини розслабити своє тіло. Подивіться на телеведучих і телезірок, навчилися розкуто поводитися під променями юпітерів і вільно парирувати будь-які агресивні випади, спрямовані проти них. Всі вони вміють добре розслабляти власне тіло, приймати вільні природні пози, здійснювати легкі руху. Ні у кого з них ти не виявиш звички карлючився, приймати неприродні положення, що ведуть до м'язовим затискачів. А тепер придивися до тих, хто схильний бентежитися і комплектувати при глузуваннях з глузуванням. Вони майже завжди приймають неприродно затиснуті або покірні пози, скуті в рухах. Тому працюй над зняттям напруги в своєму тілі - це допоможе тобі відчувати себе легше, природніше і вільніше в ситуаціях, які несуть в собі можливість насмішок.

Корисно також поміняти образ і стереотип поведінки. Якщо ти завжди болісно і серйозно сприймаєш жарти, і це відомо вашим недоброзичливцям, можеш бути впевнений, що вони обов'язково скористаються такою чудовою можливістю отримати задоволення і пограти на твоїх нервах. Але якщо ти сливёшь людиною непередбачуваних реакцій, і ніхто не знає, як ти сприймеш чужу іронію: не помітиш її, як слон не помічає моську, відповіси ще більш вишуканою, хитромудрої іронією або перевернёшь стіл, за яким сидить кривдник, то навряд чи жартівник вирішиться на ризик.

І звичайно, культивується в собі великодушність і поблажливість до тих, хто намагається тебе «вкусити», це теж дієвий метод психологічного захисту. Якщо ти відчуваєш себе настільки значним і великим людиною, що можете собі дозволити не помічати комарині укуси глузувань, то це найболючіше для багатьох категорій жартівників. Корисно дозволити собі побути в такій ситуації героєм народного афоризму: "Мужик на пана злився-злився, а пан і не знав".

Який би відповідь ти не обрав, старайся, щоб всі знущання і насмішки не прилипали до твоєї особистості, подібно образливе прізвисько, а поверталися до свого джерела.

Правила поведінки в екстремальних ситуаціях

-Натовп. Основна психологічна картина натовпу виглядає так:

-Зниження інтелектуального початку і підвищення емоційного.

-Різке зростання сугестивності і зниження здатності до незалежного мислення.

-Натовпі потрібно лідер або об'єкт ненависті, вона з насолодою буде підкорятися або громити.

-Натовп швидко видихається, домігшись чогось.

Під час паніки натовп стає небезпечніше стихійного лиха або аварії, які її викликали.

Щоб вціліти в натовпі:

-Найкраще її обійти. Якщо це неможливо, ні в якому разі не йти проти натовпу. Якщо натовп тебе захопила, старайся уникати і її центру, і краю - небезпечного сусідства вітрин, ґрат, набережної і т.п. Уникайте всього нерухомого на шляху - стовпів, тумб, стін, дерев, інакше вас можуть просто розчавити або розмазати. Чи не чіпляйтеся ні за що руками: їх можуть зламати. Якщо є можливість, застебніться. Черевики на високих підборах або розв'язаний шнурок можуть коштувати вам життя.

-Викиньте сумку, парасольку і т.д. Якщо у тебе щось впало, ні в якому разі не пробуй підняти. У щільному натовпі при правильному поводженні імовірність упасти не настільки велика, як імовірність здавлювання. Тому захисти діафрагму зчепленими в замок руками, склавши їх на грудях. Ще один прийом - пружно зігнути руки в ліктях і притиснути їх до корпусу. Поштовхи позаду треба приймати на лікті, діафрагму захищати напругою рук.

-Головне завдання в натовпі - не впасти. Але якщо ти все ж впав, слід захистити голову руками і негайно вставати, що буває зробити дуже важко. З колін піднятися в щільному натовпі навряд чи вдасться - вас будуть збивати. Тому однією ногою (повної підошвою) треба впертися в землю і різко встати, використовуючи рух натовпу.

-На концерті, стадіоні заздалегідь прикинь, як ти будеш виходити (зовсім не обов'язково тим же шляхом, що увійшов). Намагайся не опинятися в "центрі подій" - у сцени, роздягальні і т.д. Уникай стін (особливо скляних), перегородок, сітки. Якщо почалася паніка, постарайтеся їй не піддаватися, спробуй оцінити обстановку і прийняти вірне рішення.

Зла собака. Злість собаки часто буває її природною реакцією, яку не можна провокувати. Не можна дивитися їй в очі, посміхатися (по-собачому значить показувати зуби і демонструвати силу); тікати (у собаки виникає мисливський інстинкт), наближатися до охоронюваного собакою місця (в тому числі до цуценят, мисці з їжею); гладити собаку, коли вона їсть; дружньо плескати або вистачати господаря (собака може порахувати це за напад на нього).

Якщо собака готова на тебе напасти:

-Зупинись і твердо віддайте команду "стояти", "сидіти", лежати "," фу ";

-До нападаючої собаці повернись обличчям, прийми стійку або кинься їй на зустріч, якщо впевнений у собі: собака наношена на тікає людини і, швидше за все, відскочить в бік;

-Використовуючи підручні засоби (парасольку, палку, камені), відступай до укриття (паркану, будинку) спиною, закликаючи на допомогу оточуючих;

-Якщо собака присіла і готується стрибнути, щоб захистити горло, притисніть підборіддя до грудей і вистав уперед руку.

-Якщо є можливість, обмотай піджаком, плащем передпліччя та руку, а потім, виставивши її, спровокуй собаку на укус і з силою вдар по верхній щелепі собаки - від сильного удару вона може зламатися.

-Больові точки у собаки - ніс, пах, мова.

-Якщо собака збила з ніг, впасти на живіт, руками закрити шию.

Кишенькова крадіжка. Кишенькова крадіжка ретельно організована, відпрацьована і займає секунди. Щоб їй запобігти потрібно вжити заходів обережності:

-Чи не тримати всі гроші в гаманці, а відкласти кілька купюр, щоб розплачуватися за газету, морозиво, проїзний квиток.

-Розраховуючись, не роби гаманець на огляд, що не показуй всієї суми і місця, де вона лежить, чи не обмацувати час від часу кишеню з грошима.

-Не намагайся допомагати глухонімим, які хочуть у вас щось дізнатися (є така школа кишенькових злодіїв).

-Будь насторожі якщо в транспорті виникає затор або тиснява (не виключено, що її створили спеціально кишенькові злодії), старайся не ставити сумку на підлогу (один з групи кишенькових злодіїв може закрити вам огляд, а інший орудувати в сумці).

-Будь обережний в магазинах, особливо приміряючи одяг або взуття.

-Гаманець поклажі глибше в сумку, а сумку завжди тримайте попереду, на увазі (але ніяк не ззаду).

-Не носи гроші в поліетиленових мішках і сумках, їх можна легко розрізати.

-Якщо ти відчув щось недобре, відсунься, дай зрозуміти, що ти насторожі, злодій відразу зникне.

Кiлькiсть переглядiв: 0