Найголовніше — швидко вжити заходи і при цьому не зашкодити собі!

Збираєтеся на природу?

Нанесіть на шкіру засіб від кровососів!

Влітку укуси тварин і комах — звичайна справа. Але не всі вони безпечні. Пам’ятаєте про можливі наслідки. Вирушаючи в ліс або на дачу, будьте готові надати першу допомогу. Запам’ятаєте ці правила і візьміть з собою аптечку: перекис водню, йод або зеленку, препарати від алергії, чисті бинти і пластир.

Хто укусив?Перша допомогаЩо робити далі?Чим загрожує, якщо не лікувати?Протипоказано!
Комар, ґедзь (рос. – овод)Вимийте лист подорожника. Розітріть пальцями в кашку, прикладіть до ранки. Закріпіть пластиром.Змащуйте ранку гелем від укусів кровососів (від 17 грн. в аптеці) 3 рази в день.Грубими рубцями на шкірі. Через рану в шкіру може потрапити інфекція і викликати нагноєння.Не розчісуйте місце укусу. Не накладайте зігріваючий компрес на пошкоджену шкіру.
Стонога (рос. – сороконожка), павукВидавите кров з ранки. Місце укусу промийте водою з милом або перекисом водню. Забинтуйте.Щодня обробляйте ранку і міняйте пов’язку аж до повного одужання.Можуть з’явитися озноб, слабкість, прискорене серцебиття і висока температура.Не висмоктуйте кров і ранки — заразитеся самі. Не змащуйте ніяким! мазями і не нагрівайте.
Бджола, оса, джмільВийміть з ранки жало чистими руками або пінцетом. Промийте місце укусу холодною водою.Прийміть пігулку від алергії — супрастин (від 27 грн.) або тавегіл (від 22 грн.)*.Можливий алергічний напад. Якщо потерпілий не може дихати, викликайте «швидку»!Ні в якому разі не залишайте жало в ранці — від цього місце укусу може загноїтися.
КліщОбв’яжіть тіло кліща ниткою як можна ближче до ранки. Повільно розгойдуйте кліща в сторони і плавно витягуйте.Обробіть рану йодом. Покладете кровососа в банку з кришкою. Відвезіть в лабораторію на аналіз. Покажіть лікареві.Якщо кліщ здоровий — нічим, а якщо заражений енцефалітом або хворобою Лайма, серйозно постраждають серце і мозок.Не смикайте кліща різко. Так ви ризикуєте відірвати тільце кровососа, а його голова із заразою залишиться в ранці.
Дикі твариниПромийте місце укусу водою з милом або перекисом водню. Обробіть краї рани зеленкою або йодом. Забинтуйте.Терміново везіть потерпілого в травмпункт. Зробіть курс щеплень проти сказу.Нагноєнням у місці укусу. У найважчих випадках — зараженням сказом з летальним результатом.Не зупиняйте кров — дайте їй вільно витікати. Разом з нею вийде і небезпечна слина тварини.
Отруйні зміїУкладіть потерпілого. Дайте випити 1-2 ст. води. Видаввть з ранки отруту чистими руками.Негайно викликайте «швидку» або доставте потерпілого в найближчу лікарню самі.Може викликати ураження нервової системи і серця або виразки, що не гояться, на шкірі.Не накладайте джгути. Не висмоктуйте отруту з рани. Не давайте потерпілому рухатися.

* У препаратів маються аналоги. Перед застосуванням прочитайте інструкцію.

Кiлькiсть переглядiв: 0